Jdi na obsah Jdi na menu
 


Monastery

31.03.2007

Jako většina skillů i prayer má svojí Gildu. I když v tomto případě se těžko určuje jestli je to guild v pravém slova smyslu, spíš opravdu jen Monastery.


Prayer guild

Jako většina skillů i prayer má svojí Gildu. I když v tomto případě se těžko určuje, než guild v pravém slova smyslu, spíš opravdu jen Monastery.

Monastery:

Nachází se severně od středu cesty mezi Varocem a Faladorem, východně od Dwarven mines a severozápadně od Barbarian village. Je to místo klidu a míru kde sou vám bohové Runescape nejblíže.

 


V samotném monastary se procházeji Monkové, na kterých můžete trénovat při pauzách u Player Killingu. Nízké cmb tu můžou trénovat combat, prayer a rovnou si zde prayer nabíjet

Vzhůru do Prayer guildy:

Jak už název napovída ,,opravdová“ prayer gilda se nachází v Monastery po schodech nahoru. Aby jste byli schopni vylézt schody a obnovit si prayer ve zdejším oltáři potřebujete Prayer level 31.Když už splníte podmínky vztupu, odměnou pro vás budou +2 prayer pointy, které vydrží dokud je nepoužijete. Dalším plusem je možnost vzít si bez obav ze stolu Monk’s robe, kterou tu mniši dávají k dispozici. Má poměrně krátky cooldown, tím pádem se oplatí udělat si zásobu. Dále zde sídli Brother Jered, který vám může požehnat Holy Symbol (Crafting==> stříbro).

Crafting Guild

31.03.2007

Do této guildy lze vstoupit pouze za podmínek, že máte crafting level 40 a máte oblečenou brown apron (lze zakoupit ve Varrock clothes shop). Na trénink craftingu – vyrábění amuletů či přívěsků – je pro f2p výtečná.


Požadavek pro vstup: Crafting 40, brown apron

   

Crafting guilda se nachází jihozápadně od Faladoru. Lze v ní dělat skoro vše, co souvisí s craftingem. Nachází se zde věci potřebné ke craftingu, například chisel (dláto) či některé „moulds“ (formy), například na vytvoření Holy symbol of Saradomin či Gold amuletu, nebo dokonce i kladivo. U vchodu vás uvítá Master Crafter, který zde pracuje s několika jeho učedníky.

Popis přízemí – od vchodu: Vlevo od Vás jsou 4 hrnčířské kruhy ([Harry :-D] Potter’s wheel), na kterých lze vytvořit např. bowl, se stolem, na kterém stojí džbán. Za zdí se nachází malý důl, kde můžete kopat zlato, stříbro a hlínu. Vpravo od Vás je hrnčířská pec (Pottery Oven) a stůl, na kterým leží amulet mould (forma na amulety). Na stole před Vámi leží kladivo – dobré ke kování a dláto na zpracovávání drahokamů. Za stolem jsou schody do dalšího patra a dřez s vodou.

Popis prvního patra – od schodů: Před Vámi je stůl, na kterém leží formy na prsteny (Ring mould) a na tiary (Tiara mould). Nalevo od Vás jsou formy na náhrdelníky (Necklace mould) a na Saradominovy symboly (Holy mould). Nalevo od stolu je sud s nůžkami uvnitř. Napravo od stolu jsou dva kolovrátky, na kterých je možno uplést klubko vlny, provaz na luk (ze lnu), šňůra na kouzelný amulet (z Magických kořenů) apod.

Také je zde koželuh, který vám za jednu Cow hide (kravskou kůži – lehce si ji obstaráte v přilehlé ohradě) a 1 gp kravskou kůži zvalchuje a budete si z ní pomocí nitě a jehly ušít např. leather chaps.

Procesy vyrábění:

POT, PIE DISH, BOWL (HRNEC, MÍSA NA KOLÁČE, HLUBOKÁ MÍSA):

Nakopete si do 27mi políček v inventáři hlínu (clay) a do zbývajícího si vezmete džbán (jug), vydáte se ke dřezu, nalijete vodu do džbánu, tu pak na hlínu a tak to uděláte ještě 26x. Dostanete 27 soft clay. Na hrnčířském kruhu (potter’s wheel) vytvoříte dle libosti hrnec, mísu na koláče či hlubokou mísu. S výrobky se vydejte k hrnířské peci (pottery oven) a tam je upečte – HOTOVO.

GOLD AMULET, GOLD NECKLACE, GOLD RING (ZLATÝ AMULET, PŘÍVĚSEK, PRSTEN):

Nakutejte si gold ore (zlato) a tu ve furnace (kovářské výhni) přetavte na zlatou cihličku. Vezměte si amulet/necklace/ring mould a zlatou cihličku dejte do výhně. Ukáže se Vám co a kolikrát chcete vyrobit, stačí jen zadat a už se tvoří výrobek.

UPOZORNĚNÍ: Pokud si chcete amulet pověsit na krk, použijte na něj klubko vlny. Pokud chcete mít amulet kouzelný (např. amulet of magic), musíte si s sebou k peci vzít navíc i safír a na amulet poté použít kouzlo Enchant (lvl 1). Pokud chcete vyrobit prsten s drahokamem, opět si vemte s sebou navíc drahokam. Bohužel, prsteny jdou očarovávat pouze na p2p, tzn. jako member.

HOLY SYMBOL OF SARADOMIN, TIARA (SVATÝ SARADOMINŮV SYMBOL, TIÁRA):

Nakutejte si silver ore (stříbro) a to ve furnace (kovářské výhni) přetavte na stříbrnou cihličku. Veměte si holy/tiara mould a stříbrnou cihličku dejte do výhně. Ukáže se Vám co a kolikrát chcete vyrobit, stačí jen zadat a už se tvoří výrobek.
UPOZORNĚNÍ: Pokud si chcete symbol pověsit na krk, použijte na něj klubko vlny. Pokud jej chcete posvětit (jinak je z něj unblessed symbol… a nic za bonusy Vám nepřidává), jděte do Kláštera (Monastery), je na sever od cesty mezi Faladorem a Barbarian Village a nechte si jej posvětit tam. Tiary jsou ke vchodu do ruin, kde se provádí RuneCrafting – bez talismanu (tzn. ušetříte jedno místo). K přeměně potřebujete oltář na měnění run a talisman. Pak jen použijete tiaru na oltář a vše je hotovo.

BALL OF WOOL (KLUBKO VLNY):

Mining Guild

31.03.2007

Místo plné chladných skal, stalagmitů a řinčení runitových krumpáčů. Snad každý od zrodu své postavy zvědavě nahlíží přes mříže do této trpasličí „svatyně“a touží spatřit poklady zručných minérů. Více se dočtete právě zde.


Základní informace:

Vstup do Mining guild je podmíněn vaším mining levelem. V tomto případě je to level 60. Guild se nachází ve městě Falador jižně od východní banky. Tato banka je nejvhodnějším místem, kam můžete rudu z dolu odnášet.

V Gildě naleznete 36 skal s uhlím a 5 s mithrilem.

Přístupnost:

Do gildy lze jít dvojí cestou, ale jen jedna je výhodná. Druhou uvádím jen pro úplnost.

První a nejefektivnější cesta vede z banky přímo na jih mezi shluk domků ke čtyřem žebříkům ústícím přímo do gildy.

Druhá cesta je na východ od téže banky k malému domku s mohutným schodištěm do podzemí.

Jakmile sestoupíte, zabočte na jih, kde už uvidíte dveře do prostor Guild.

 

TIPY

Vyšší efektivita výroby Mith, Addy a rune barů.

Jestliže chcete vyrábět rychleji mithril, adamantite a rune bary, je lepší tento postup. Vezměte si v bance nějaké Nature runy, Fire staffku, pick, pár kousků addy, mithrilu nebo runite a hurá do gildy. Průběžně kopejte coal a Superheatujte bary. Jestliže addy ani mith ore nemáte nebo došlo, můžete si obojí v gildě nakopat. Addy i mith je také v předsálí, jak je vyznačeno na obrázku výše. Tímto postupem můžete v gildě naplnit celý inventář hotovými cihličkami, které následně bez problémů a ztráty času odnesete do banky. Ušetříte tak minimálně 4 cesty včetně smeltování. Nevýhodou je snad jen navýšení ceny v důsledku spotřeby Nature run.

Přístup do Guild na mining levelu 59

Ve faladorském hostinci si můžete za cenu 3gp zakoupit pivo Dwarven stout. Toto pivo vám dočasně přidá mining a smithing level +1, čímž si vstup do gildy usnadníte.

Cooking Guild

31.03.2007

Ráj všech mistrů kuchařů. Zde si můžete připravit i ty nejlepší kulinářské lahůdky světa runescape.


Samozřejmě, nemůže sem každý. Pro vstup do guildy potřebujete cooking lvl 32 a takéChef's hat.
Bílou kuchařskou čepici. (Seženete ji například od hráčů, members ji mohou koupit ve Varrocku.)


Pokud byste přišli bez čepice, dopadnete asi takhle:


Takže si vemte čepici a hurá do guildy.

Najdete ji severozápadně od západního vstupu do Varrocku.


Hned v přízemí, jak do guildy vstoupíte, se potuluje místní šéfkuchař.
Když si s ním promluvíte, uvítá vás zde.


Právě u něj, po dosažení cooking lvl 99, můžete získat cooking cape.


Přízemí guildy:


Najdete zde dřez (sink) - aneb užitečný zdroj vody do vašich kbelíků a džbánků a tak podobně. :)

Mimo to také flour bin - tj místo kde budete vybírat semletou mouku.

No a na stole si můžete sebrat tabulku čokolády (chocolate bar)


Pro membery je zde také Pie shop. Bohužel, pro free je nepoužitelný.
Musíte totiž obchodovat s Romily Weaklax a ta na free worldech v guildě není.


Obchod vede všechny druhy koláčů jaké je v member světě možné upéct.
Mimo to také knihu receptů kde se dočtete z čeho se který koláč vyrábí.


Recepty jsou přehledně seřazené a nemusíte listovat celou knihou abyste našli ten co potřebujete.

Kniha stojí jen 5 gp.

No a po schodech můžete vyrazit o patro výš...Střed guildy:


Zde se nachází především dva sporáky na vaření (range). Což jak jistě uznáte je pro cooking skill to nejdůležitější. :)

U východní stěny je dairy churn, tu ale využijí jen membeři, na výrobu mléčných výrobků.

Na stolech si pak můžete posbírat nějaké ty věci. U jižní stěny cooking apple a pie dish.


U severní stěny bowl a cake tin.


A po žebříku u jižní stěny můžete vyšplhat do nejvyššího patra.Vršek guildy:


Nejdůležitější součástí tého horní místnosti je násypka mlýna (hopper).

U jižní stěny pak na stole můžete sbírat cooking apple a jug.


U východní stěny dále grapes a pot.
Výhody guildy:
Hlavní výhodou této guildy je především snadná dostupnost různých surovin pro vaření. Takže si nemusíte nosit sebou úplně všechno.
Dá se zde velmi efektivně vyrábět víno, jug a grapes si seberete na stole a vodu si naberete v přízemí.
Také se tu dobře mele mouka, můžete přijít s plným inventářem obilí a po semletí si naberete na stole poty byste mohli mouku dole vybrat z násypky. O možnosti nasbírat si cooking apples, které ve free nikde jinde volně nejsou snad ani není třeba mluvit.
Celá guilda navíc není zase tak daleko od banky.Přeji vám mnoho úspěchů při vaření. :)

Champion Guild

31.03.2007

Ve free je naprostá nutnost navštívit tuto guildu a to hlavně kvůli questu Dragon Slayer. Pokud ještě nemáte potřebný požadavky pro vstup, tak v tomto článku se dozvíte, jaké zajímavosti vás tam čekají.


Požadavek pro vstup: 32 quest point

Guilda Championů se nachází na jihozápadě od Varrocku, pro vstup je nutné mít 32 quest pointů. Guilda jako taková není ničím zajímavá, tedy kromě odstartování questu Dragon Slayer.

U vchodu vás uvítá GuildMaster, pokud nemáte quest Dragon Slayer, tak tato osoba vám je zadá.

V prvním patře jsou slepice, které jsou dobrým zdrojem peří, jejich maso můžete upéct v blízké plotně a pár XP do cook se hodí. Poblíž schodu do druhého patra se nachází poklop, pod nimi se nachází aréna, ta je ale přístupná pouze pro Member.

V horním patře je to o něco zajímavější, jsou tu 2 obchodníci. Scavvo prodává runové věci pro bojovníka a také brnění pro lučištníka.

Runové zbraně a zbroj jsou velmi žádané, proto tyto obchody ve free jsou povětšinou vyprodané. Pokud se tak stane, zkuste prá krát změnit world a určitě se najde svět, ve kterém to ještě nikdo nezkoupil.

Druhým obchodníkem je Valaine, prodává nějaké krámy, ale pro začínající Dragon Slayery tu má na prodej Adamant Plate, které stojí okolo 17000 gp.